II edycja Perceptus IT Security Academy

Już 19 października rozpocznie się 2 edycja akademii poświęconej cyberbezpieczeństwu. Organizowana przez Zielonogórską firmę informatyczną Perceptus we współpracy z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademia kierowana jest w głównej mierze do studentów oraz uczniów szkół średnich kształcących się na kierunkach informatycznych.

 

 

Eksperci z branży bezpieczeństwa IT ponownie poruszą kwestie związane z cyber-zagrożeniami, czyhającymi na każdego użytkownika sieci. Opowiedzą jak skutecznie można się przed nimi chronić i im zapobiegać. W nowej edycji, podobnie jak wcześniej, cykl zajęć obejmować będzie otwarte wykłady oraz warsztaty, prowadzone raz w miesiącu. Przeprowadzą je najlepsi specjaliści z firmy Perceptus a także jej partnerów technologicznych.

Słuchacze otrzymają możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz praktycznej wiedzy w temacie IT Security - zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Aspektem wyróżniającym zajęcia jest nacisk kładziony na naukę praktycznych umiejętności w zakresie optymalizacji, tworzenia i zarządzania bezpieczeństwem w infrastrukturze IT, konfiguracją aplikacji a także rozwiązywaniem realnych problemów pojawiających się na etapie implementacji i wdrożeń gotowych produktów.

Pierwsza edycja akademii odniosła spory sukces. Przyciągnęła nie tylko wielu studentów. W zajęciach uczestniczyli również uczniowie szkół średnich, dla których utworzono specjalną grupę warsztatową. W zajęciach wykładowych będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. Zajęcia praktyczne, ze względu na swój charakter i ograniczoną możliwą ilość uczestników kierowane są do wąskiej grupy.

Zagadnienia związane z bezpieczeństwem sieci czy szeroko pojętego network security sprawią, że umiejętności nabyte podczas Akademii pozytywnie zaprocentują w życiu zawodowym, a ich potwierdzeniem mogą być uzyskane przez uczestników certyfikaty.

W dzisiejszych czasach konkurencyjna wiedza determinuje pozycję pracownika w czasie procesu rekrutacji, a co za tym idzie jego szanse na odnalezienie się na rynku pracy.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na inaugurację w dniu 19 października o godzinie 13:00 w budynku Wydziału Informatyki Elektroniki i Automatyki UZ, budynek A-2, sala nr 115, na ul. Prof. Z. Szafrana 2 w Zielonej Górze.




<<

  Copyright © 2001-2024 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą




TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!






Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy