ul. Staszica 2,
65-175 Zielona Góra
tel. (068) 452-51-00

e-mail: sekretariat@zseis.zgora.pl

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Elektronik"

Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze to szkoła z ponad  70-letnią tradycją.
Od 1 września 2018, ze względu na modernizację kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra, szkoła zmieniała nazwę na Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Elektronik".
Bardzo szczycimy się faktem, że wielu naszych absolwentów to znane powszechnie osoby, świetni fachowcy i  pracodawcy na dzisiejszym, trudnym rynku pracy.

Szkoła położona jest w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych, przy dworcu PKP i PKS, co stwarza dogodne warunki dojazdu dla uczniów spoza Zielonej Góry.


 
Aby zapewnić naszym uczniom wysoki poziom kształcenia, sukcesywnie unowocześniamy własne zaplecze dydaktyczne. Szczególnie dbamy o nie w tych obszarach, na których nauka wymaga specjalistycznego sprzętu - informatyce, mechatronice, kierunkach elektronicznych i mechanicznych. Zajęcia specjalistyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach.

 Kształcimy w zawodach technik elektronik, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik i technik górnictwa otworowego, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik energetyk, technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Na poziomie szkoły branżowej I-go stopnia proponujemy takie zawody jak: monter elektronik, monter mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik i operator obrabiarek skrawających, kierowca mechanik, mechanik motocyklowy.

W szkole policealnej można zdobyć zawód technika informatyka, technika transportu drogowego oraz technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Ponadto oferujemy zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych w ramach Centrum Kształcenia Praktycznego na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Oprócz prowadzonych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, uczeń zawsze ma prawo do korzystania z wielu innych form zajęć pozalekcyjnych. Każdy nauczyciel organizuje zajęcia konsultacyjne. Prowadzone są fakultety i zajęcia wyrównawcze.

Uczniowie mogą korzystać także z dodatkowych zajęć sportowych. Mamy drużyny m.in. siatkarskie, koszykarskie, gramy w brydża, szachy, jest dostępna siłownia i sala tenisa stołowego. W sporcie mamy tak wiele osiągnięć, że nie sposób ich tu wymienić.

Organizujemy wiele ciekawych kół zainteresowań, m.in. koło Linuxa, programowania, strzeleckie . Każdy uczeń z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie. Oferujemy bezpłatnie
zdobycie wielu dodatkowych kwalifikacji w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra" (patrz zakładka: Projekty Unijne).

 Dzięki uczestnictwu w programach finansowanych z Unii Europejskiej   zakupiliśmy nowy sprzęt do laboratorium obrabiarek sterowanych numerycznie i pracowni komputerowych. Nasi uczniowie mają dodatkowe godziny pozalekcyjne z przedmiotów ogólnokształcących. Organizujemy im ciekawe wyjazdy edukacyjne i rekreacyjne.

W celu podniesienia bezpieczeństwa naszych uczniów większość naszych obiektów przez 24h na dobę  objęta jest monitoringiem. Wszelkie zdarzenia zapisywane są na twardych dyskach w układzie rejestratora.

Posiadamy świetny sprzęt komputerowy, pozwalający na wiele zaawansowanych operacji, szybkie surfowanie w internecie i prace programistyczne. Lekcje informatyki w naszej szkole są czystą przyjemnością!

 

Uczniowie kończący technikum  przystępują do matury oraz do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Oba egzaminy przeprowadzane są pod kontrolą OKE w Poznaniu. Nasi nauczyciele są egzaminatorami przedmiotów maturalnych i zawodowych (posiadają odpowiednie kwalifikacje).

  Naszym celem jest doprowadzenie wszystkich uczniów do pomyślnego zdania egzaminów zewnętrznych - ogólnokształcących i zawodowych. Wprowadzając nowe kierunki kształcenia chcemy, aby wiedza zdobyta w szkole średniej umożliwiła im łatwiejsze pokonywanie kolejnych kroków podczas zdobywania nowych „pokładów” wiedzy. 

W naszej szkole pracuje ponad stu nauczycieli. W każdym roku szkolnym do pracy jest przyjmowana nowa kadra młodych stażystów. Współpraca, doświadczenie starszych kolegów i nowe pomysły młodych powodują, że każdy rok szkolny obfituje w szereg nowych działań dydaktycznych. Organizuje się wiele konkursów dla młodzieży, olimpiad, wycieczek dydaktycznych. Działania te mają na celu integrację uczniów naszej szkoły, ukierunkowanie zainteresowań, odnalezienia własnej osobowości.Administrator
Ostatnio zmodyfikowany: 2022-04-05 17:02:52

Powrót
<<

  Copyright © 2001-2024 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą
TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!


Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy