Matematyczne głowy w ZSEiS

Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 14.03.2009 r. w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z sześciu szkół średnich o profilu zawodowym (Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych z Zielonej Góry, Zespół Szkół Technicznych z Zielonej Góry, Zespół Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry, Zespół Szkół Budowlanych z Zielonej Góry, Zespół Szkół nr 1 „Elektryk" z Nowej Soli i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Czerwieńska).

Nasi uczniowie znokautowali przeciwników. Zobacz wyniki w daldszej częśći newsa.

 

I etap OIT rozstrzygnięty

18 marca Komisja wyłoniła laureatów szkolnego etapu OIT /Olimpiady Innowacji Technicznych/.
W pracach Komisji, poza nauczycielami i przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego uczestniczyła też ekipa TV Odra realizująca program Akcelerator27 uczniów przygotowało 24 prace.
Najlepsze prace wezmą udział w okręgowych eliminacjach Olimpiady OIT. Mamy nadzieję, że przejdą do ogólnopolskich rozgrywek. Uczestnicy konkursu zaprezentowali interesujące urządzenia elektroniczne i mechatroniczne o różnej skali trudności: od najprostszych do bardzo skomplikowanych, m.in. robot światłoczuły, bezprzewodowe przesyłanie audio, monitorujący sieć alarm, detektor barw dla niewidomych, oświetlenie do terrarium, a nawet tuning skutera.  Oficjalne wyniki podajemy poniżej.

 

Powrót z Oksfordu w Wielkiej Brytanii

       Miło nam donieść, ze nasze nauczycielki fizyki - Renata Kmiećkowiak i Renata Górna
reprezentowały województwo lubuskie na szkoleniu z zakresu fizyki fuzji jądrowej. W ramach wyjazdu zorganizowanego przez Krajowy Punkt Kontaktowy Euratom przy Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie nasze "fizyczki" brały udział w zajęciach na Uniwersytecie w Oksfordzie oraz
w laboratorium JET w Culham w Wielkiej Brytanii.
Więcej o szkoleniu nauczycieli fizyki na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego IFPiLM

 

Wielkopostne rekolekcje w ZSEiS

          Niech nie dziwi nikogo, kiedy zobaczy grupy młodzieży prowadzone przez nauczycieli w stronę kościoła Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. W środę 11 marca rozpoczęły się u nas wielkopostne rekolekcje szkolne. Nauki rekolekcyjne pod tajemniczym tytułem: „przejrzyj!" głosi dla nas ks. Marcin Kuperski wraz z grupą studentów. Jak otworzyć zaciśniętą pięść, jak stać się lepszym człowiekiem i chrześcijaninem? Jak wiedzieć lepiej? Pierwszy dzień przebiega bez prądu... w szkole na którą potocznie mówią „Elektron". To zaskakujące. Ale każdy wie że nie o dostawę prądu tym razem chodzi. Bez wątpienia to ważny czas dla młodzieży i dla całej szkoły.

 

 

«« Poprzednia stronaStrona 392 z 396Następna strona »»

<<

  Copyright © 2001-2024 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą




TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!






Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy