ul. Staszica 2,
65-175 Zielona Góra
tel. (068) 452-51-00

e-mail: sekretariat@zseis.zgora.pl

Chór Zespołu Szkół Elektronicznych


W 1978 roku z inicjatywy dyrektora K. Tokarza w naszej szkole powstał chór mieszany, który przez wiele lat zdobywał laury nie tylko w województwie, ale również w kraju. Na debiut nie trzeba było długo czekać, bowiem 15 września 1979 roku miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika Janusza Korczaka w Zielonej Górze. Organizatorzy powierzyli prawykonanie oratorium „RÓŻE STAREGO DOKTORA” nie profesjonalnym chórom dorosłych, ale zapałowi i sercu dziecięcej
gromady. Było to dla nas swoiste wyzwanie, które oczywiście podjęliśmy wspólnie z Kazimierzem Adamczakiem - wieloletnim opiekunem chóru.
Kierując się myślą J. Korczaka: „Dzieci - dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy - coś z tego zawsze się stanie”, z dużym powodzeniem wykonaliśmy fragmenty oratorium.
Chór dawniej


Do dnia dzisiejszego przechowujemy w naszym archiwum dyplomy i nagrody zdobyte przez chórzystów, wśród których pobrzmiewają:
1980 II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych
1981 II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych
1983 II miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych
1984 III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych
1985 I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych
1987 III miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych
1988 I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych
1991 I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych

W latach osiemdziesiątych dużą popularnością cieszył się „Zielonogórski Wieczór Chóralny”, w którym bardzo chętnie prezentowaliśmy swój dorobek i tym samym wnosiliśmy wkład w rozwój naszego miasta, gdyż dochód z tych imprez przeznaczany był między innymi na odbudowę zielonogórskiej palmiarni. Uczestniczyliśmy również w Sesjach Postępu Pedagogicznego, występowaliśmy z okazji 40 rocznicy powstania ONZ, koncertach okolicznościowych dla zasłużonych
nauczycieli województwa zielonogórskiego, VIII, IX, i XI Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej, w Ogólnopolskim Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Kameralnych Muzyki Dawnej „ Schola Cantorum”. Nasze sukcesy zawdzięczamy również pani Ewie Kalinowskiej i panu Piotrowi
Matkowskiemu, którzy przez wiele lat kierowali chórem. Dyrekcja szkoły w związku z 60-leciem postanowiła reaktywować chór, by uświetnił uroczystość jubileuszu w Lubuskim Teatrze 21 października 2005. Pierwsze spotkanie odbyło się 11 czerwca bieżącego roku, przybyło kilkadziesięciu absolwentów naszej szkoły praktycznie z całej Polski. Jak wypadniemy po tylu latach? – czas pokaże.
Chór dzisiaj (reaktywowany)

 

 


Mariusz Kmiećkowiak
Ostatnio zmodyfikowany: 2009-03-29 20:11:03

Powrót
<<

  Copyright © 2001-2022 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą
TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!


Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy