ul. Staszica 2,
65-175 Zielona Góra
tel. (068) 452-51-00

e-mail: sekretariat@zseis.zgora.pl

Dr hab. inż. Wiesław Miczulski
absolwet szkoły - rok ukończenia 1968,
specjalność/zawód - technik elektronik/Pomiary przemysłowe i automatyka
wych. Mieczysław Sobociński


Stopnie naukowe:
• dr inż. Dyscyplina naukowa: elektrotechnika, 1989,
Instytut Metrologii Elektrycznej, Wydział Elektryczny, Politechnika Wrocławska,
• dr hab. inż.    Dyscyplina naukowa: elektrotechnika, specjalność: metrologia elektryczna, 2002,
Wydział Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji, Uniwersytet Zielonogórski.

Zainteresowania naukowe:
Pomiary wielkości elektrycznych i nieelektrycznych, modelowanie przetworników pomiarowych, analiza systemów pomiarowo-sterujących. Pozyskiwanie wiedzy z danych pomiarowych.

Najważniejsze funkcje i zaszczyty:
- Dyrektor Instytutu Metrologii Elektrycznej (1999-2002, 2005-2008),
- Prodziekan Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji (2002-2004),
- Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji (2004-2005),
- Rektor PWSZ w Sulechowie (2007-2011, 2011-2015),
- Członek Komitetu Metrologii i Aparatury Naukowej Polskiej Akademii Nauk (od 2004 r.),
- Przewodniczący Rady Naukowej OBR "Metrol" w Zielonej Górze (2004-2007),
- Członek Komisji KRASP ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką (od 2012 r.),
- Wiceprzewodniczący Lubuskiej Rady Innowacji (od 2010 r.),
- Członek Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (od 2001 r.), członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich (od 1971 r.),
Członek Rady Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej (od 2010r)
Piotr Protasiewicz
absolwet szkoły - rok ukończenia 1995,
specjalność/zawód - technik pojazdów samochodowych
wych. Artur Strychalski


Wielokrotny reprezentant Polski w drużynowych mistrzostwach świata na żużlu (złoty medal w 1996 roku w Diedenbergen), drużynowym Pucharze Świata (zwycięstwa w 2005 we Wrocławiu, w 2009 w Lesznie i w 2011 w Gorzowie) i w cyklu Speedway Grand Prix o indywidualne mistrzostwo świata. Jako pierwszy Polak triumfował w finale indywidualnych mistrzostw świata juniorów w 1996 w Olching. W 1999 roku zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski na torze w Bydgoszczy. Jest multimedalistą drużynowych mistrzostw Polski i mistrzostw Polski par klubowych, a także drużynowym mistrzem Czech z 2010 roku. Obecny drużynowy mistrz Polski 2013
Piotr Wiatrowski
absolwet szkoły - rok ukończenia 2004,
zawód/spec. - technik elektronik/sys. i sieci komputerowe
wych. A. Gendera


Studia: Uniwersystet Zielonogórski
kierunek: Informatyka - specjalnosc: Inzynieria Komputerowa

Kariera zawodowa:
Firma w Zielonogorskim Inkubatorze Przedsiebiorczosci
Praca w Spryciarze.pl - ogolnoposlki portal video - zrob to sam
Emigracja do Szkocji - wlasna firma (IT Services)
Praca na University of the Highlands and Islands.
Krzysztof Patan
absolwet szkoły - rok ukończenia 1991,
zawód/spec. - technik elektronik/radiotechnika i telewizja
wych. R. Wojciechowski


Obecnie pracuje na stanowisku
profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Zielonogórskim i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Jest autorem i współautorem ponad 110 artykułów w czasopismach i materiałach konferencji krajowych i międzynarodowych oraz monografii Artificial neural networks for the modelling and fault diagnosis of technical processes, wydanej przez prestiżowe wydawnictwo Springer w Niemczech. Członek Komisji Cybernetyki Technicznej Polskiej Akademii Nauk oddział w Poznaniu. Laureat Nagrody Zespołowej Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w roku 2003 oraz Nagrody Naukowej Wydziału IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk z zakresu Automatyki i Robotyki w roku 2011. Jego zainteresowania zawodowe obejmują obszary modelowania i identyfikacji nieliniowych systemów dynamicznych, metod sztucznej inteligencji, a w szczególności sztucznych sieci neuronowych, metod optymalizacji, diagnostyki procesów i systemów sterowania tolerujących uszkodzenia, a także optymalnego planowania eksperymentu.
Władysław Sikora
absolwet szkoły - rok ukończenia 1975,
zawód/spec. - technik mechanik/obróbka ze skrawaniem
wych. Michał Połczyński

Wszechstronny artysta kabaretowy wieloletni animator największej w Polsce wylęgarni kabaretów zwanej Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Zdobywca niezliczonej ilości nagród. Zamieszkały w Zielonej Górze. Pseudonimy: Sikor, Kat Młodzieży, Imperium. Z wykształcenia elektryk, absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Od 1985 r. lider zielonogórskiej wytwórni filmów amatorskich A Yoy. Lider kabaretu Potem od roku 1985 aż do końca istnienia. Autor tekstów, muzyki, scenarzysta i reżyser tego kabaretu, a także rysownik. Jest autorem, aktorem, reżyserem, scenarzystą i montażystą filmów pełnometrażowych takich jak: Zamknięci w Celuloidzie, Baśń o ludziach stąd, Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A YoY, Robin Hood - czwarta strzała. Jest również autorem wielu krótkich form filmowych. Nagrywał też krótkie skecze radiowe w ramach Wytwórni Dźwięków "Trrrt". W kwietniu 1998 ukazała się jego książka "Nie tylko kabaret POTEM" będąca zbiorem porad dla młodych artystów kabaretowych, a także opisem dokonań zielonogórskiego środowiska kabaretowego. W 2003 roku wraz z Zenonem Laskowikiem powołał do życia Platformę Artystyczną O.B.O.R.A., a od listopada 2007 tworzy kabaret Adin. Obecnie pisuje teksty m.in. dla kabaretu Hrabi i działa w klubie "Gęba" w Zielonej Górze wciąż kształcąc narybek kabaretowy.

HENRYK KASPERCZAK
absolwent szkoły - rok ukończenia 1982 
zawód/spec. technik elektronik/teletransmisja
wych. Krystyna Bursztyńska

Muzyk i  muzykolog, wirtuoz lutni i teorby, gitarzysta, absolwent Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Hadze i Akademii Muzycznej w Krakowie oraz muzykologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykłada historyczne praktyki wykonawcze oraz grę na lutni na Wydziale Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od lat 90-tych pełni funkcję nadwornego lutnisty zamku królewskiego na Wawelu. Prowadzi warsztaty kształcące oraz korygujące dla zespołów muzyki dawnej oraz szkół muzycznych. Naucza gry na gitarze, mandolinie i lutni. Na przestrzeni lat dokonał kilkudziesięciu nagrań studyjnych, radiowych i telewizyjnych, które doczekały się wydań jako płyty cd i dvd. Uczestniczył w wielu projektach oratoryjno-kantatowych oraz operowych w kraju i za granicą. Od 2005 roku należy do formacji Amaryllis, której celem jest połączenie muzyki dawnej z rockiem progresywnym. Wykorzystuje tam: lutnię, teorbę, pistalę oraz gitarę klasyczną i basową.
Jacek Rusiński
absolwet szkoły - rok ukończenia 1991,
zawód/spec. - technik elektryk/elektroenergetyka
wych. Wanada Pławuszewska

W roku 1996, ukończone studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Zielonogórskiej uzyskując dyplom mgr inż. na kierunku elektrotechnika w zakresie automatyki w energoelektryce. Bezpośrednio po ukończeniu studiów został zatrudniony w obecnym Instytucie Inżynierii Elektrycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.
W roku 2005 obronił pracę doktorską w dyscyplinie elektrotechnika, specjalność energoelektronika.
Od roku 2012 pełni funkcję Prodziekana Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Poza pracą zawodową jest aktywny w samorządzie terytorialnym. W latach 2006 - 2010 radny Rady Gminy Zielona Góra z miejscowości Nowy Kisielin. Od roku 2010 pełni funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Zielona Góra.

Janusz Liberkowski
absolwet szkoły - rok ukończenia 1974,
zawód/spec. - technik elektronik/miernictwo elektryczne i elektroniczne

wych. Wanda Kulczyńska
Janusz Liberkowski to pochodzący z Nowej Soli, wykształcony w Zielonej Górze oraz w Gdańsku inżynier, który w 1984 r. wyemigrował do USA. Zatrudniony przez firmę Intel w Dolinie Krzemowej w Kalifornii, wygrał wielki plebiscyt czołowej amerykańskiej telewizji ABC - "American Inventor" ("Amerykański wynalazca"), pokonując kilkanaście tysięcy osób z całej Ameryki. Zaproponował on rewolucyjny projekt dziecięcego fotelika samochodowego. Amerykanów ujęła nie tylko genialna prostota i skuteczność wynalazku, ale także historia polskiego imigranta, który kilka lat wcześniej stracił w wypadku samochodowym jedyną córkę. Dziś Liberkowski ma na koncie 13 patentów w USA (głównie elektronicznych), z czego 6 jest jego prywatną własnością, a 7 koncernu Intel. Jego najważniejszy wynalazek - kulisty fotelik samochodowy dla dzieci - ma ogromne szanse zrewolucjonizować rynek i ocalić życie tysięcy dzieci.
Tadeusz Lityński
absolwet szkoły - rok ukończenia 1982,
zawód/spec. - technik elektronik/radiotechnika i telewizja
wych. Teresa Budniak

Biskup Tadeusz Lityński urodził się 14 czerwca 1962 r w Kożuchowie. Jego rodzinną miejscowością jest Sucha koło Zielonej Góry. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Następnie ukończył studia prawa kanonicznego na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w parafiach w Ołoboku i Głogowie, tworzył parafię pw. Najświętszej Trójcy w Ochli. Był również proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wielkopolskim. Od 2011 r. pełnił funkcję wikariusza biskupiego ds. duszpasterstwa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. 28 kwietnia 2012 r. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował ks. Tadeusza Lityńskiego, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Cemeriniano.

Krzysztof Andrian
absolwent szkoły - rok ukończenia 1996,
specjalność/zawód - elektroniczne maszyny i systemy cyfrowe
wych. Maria Tatarczuk/Ryszard Wojciechowski

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz London Business School (program managerski). Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał
za granicą pracując dla firmy Proxima Technology z siedzibą w Sydney w Australii. Dalsze kroki kariery związane były m.in. z pracą dla globalnych dostawców rozwiązań IT m.in.: Sun Microsystems, BMC Software oraz firmy IBM.
Wprowadzał również spółki technologiczne na polski rynek takie jak: skandynawska grupa Tieto, czy globalna grupa Hays z usługą IT Contracting.
Obecnie rozwija pomysły biznesowe we własnej firmie - Concept Data.
Oprócz pracy zawodowej rozwija swoje hobby w postaci sportów wodnych
(kite-surfing) czy gry w squasha.


Mariusz Kmiećkowiak
Ostatnio zmodyfikowany: 2016-05-02 20:44:28

Powrót
<<

  Copyright © 2001-2022 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą
TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!


Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy