Projekt „Na przerwie razem”

Projekt „Na przerwie razem" jest autorskim programem Biura Profilaktyki
i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze,którego głównym celem jest wsparcie szkoły w budowaniu jej pozytywnego klimatu. Działanie Profilaktyczne „Na przerwie razem" zostało przeprowadzone i sfinansowane w ramach zadań i środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii
w Mieście Zielona Góra.

Pozytywny klimat szkoły znacząco oddziaływuje na przestrzeń szkoły a tym samym na zachowania prospołeczne uczniów i ich dobrostan psychiczny. Jest znaczącym czynnikiem chroniącymponieważ wpływa i wiąże się z rzadszym występowaniem, mniejszym nasileniem lub późniejszym rozpoczynaniem zachowań ryzykownych dziecii młodzieży takich jak używanie substancji psychoaktywnych, przemoc, zaburzenia zachowania, wagary, czy ryzykowne zachowania seksualne.
W ramach projektu szkoły otrzymały:
• wielkoformatowe kolorowe naklejki podłogowe do gier i zabaw rówieśniczych, którymi zostały wyklejone korytarze szkolne (szkoły podstawowe)
• naklejki ścienne i schodowe-zawierają hasła, które motywują i wspierają uczniów,
• kolorowe hamaki z mocowaniami- pozytywnie stymulują uczniów (dla szkół ponadpodstawowych),
• kolorowe, duże i małe pufy- ułatwiają uczniom interakcje
z rówieśnikami,
• kartonowe stojaki z ulotkami- zawierają informacje o miejscach pomocy
i profilaktycznego wsparcia.
<<

  Copyright © 2001-2022 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą
TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!


Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy