ul. Staszica 2,
65-175 Zielona Góra
tel. (068) 452-51-00

e-mail: sekretariat@zseis.zgora.pl

CERN uczy nauczycieli jak uczyć

Eksperymentalne przyspieszanie cząstek do prędkości bliskich prędkości światła i inne związane z zaawansowaną fizyką doświadczenia i badania naukowe nie muszą być dla polskich nauczycieli tajemnicą. Dzięki kursom dofinansowywanym przez ministerstwo edukacji narodowej (MEN), kadra fizyków z polskich szkół może w ośrodku Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie obserwować prace prowadzone w laboratoriach na najwyższym światowym poziomie, aby zdobytą w ten sposób wiedzę przekazać młodzieży.


Kurs obejmował trzy sesje szkoleniowe w ośrodkach zajmujących się badaniem cząstek elementarnych. Pierwsza, jednodniowa sesja, odbyła się w kwietniu w polskim Instytucie Problemów Jądrowych w Świerku. Druga 6 dniowa sesja została zorganizowana w CERN w Szwajcarii. Trzecia, dwudniowa sesja podsumowująca projekt, odbyła się we wrześniu w Instytucie Problemów Jądrowych PAN w Krakowie.

/fragmenty PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Uczyńsk/

Miło nam donieść, że nasze nauczycielki fizyki -  Renata Kmiećkowiak i Renata Górna były członkami  grupy polskich nauczycieli, która wyjechała do CERN w Genewie (Szwajcaria) i wzięła udział w Polish  School Teachers Programme 05/2007 w ramach projektu CERN dla polskich nauczycieli.

 

W trakcie 6 dniowego kursu  ( 20 do 26 maja 2007 ) prowadzone były wykłady, warsztaty i zajęcia praktyczne w grupach z zakresu fizyki współczesnej, a w szczególności fizyki cząstek elementarnych. Nauczyciele zwiedzali laboratoria i zapoznawali się z urządzeniami badawczymi w ośrodku CERN. 

 

Nauczyciele obecni na kursie nie tylko zwiedzili najpotężniejszy akcelerator cząstek elementarnych - największe tego typu urządzenia badawcze na świecie, ale także obserwowali pracę fizyków, którzy badają zjawiska i obiekty, które nauka dopiero zaczyna poznawać jak np. antymateria. Zobacz więcej o CERN i pracy naszych nauczycieli klikając na link


Mariusz Kmiećkowiak
Ostatnio zmodyfikowany: 2009-03-09 21:38:19

Powrót
<<

  Copyright © 2001-2022 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą
TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!


Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy