ul. Staszica 2,
65-175 Zielona Góra
tel. (068) 452-51-00

e-mail: sekretariat@zseis.zgora.pl

W Zielonej Górze powstaje wirtualna szkoła

Rewolucja w ,,elektroniku”. Na kształt ,,Naszej-klasy” powstaje wirtualna szkoła, do której młodzież będzie mogła wejść o każdej porze dnia i nocy. Koniec z kserowaniem, plagiatami i problemami z nieobecnością.

-Ależ tu się kryją możliwości! - mówi Andrzej Gazda, który poznał już otwartą platformę edukacyjną Fronter i od dziś w internecie będzie porozumiewał się z uczniami
Jesteś chory? Nie musisz już dzwonić do kolegów i prosić o zeszyty, by nadrobić zaległości. Po prostu logujesz się i wchodzisz do swojej wirtualnej klasy, by zobaczyć, co było na lekcjach. Tak już od dziś będzie w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych. A wszystko dzięki otwartej platformie edukacyjnej Fronter.

-To pomoże także np. osobom niepełnosprawnym, korzystającym z nauczania indywidualnego - mówi dyrektor oddziału w Poznaniu firmy Vulcan Krzysztof Kaszuba.

- Będą mogły wejść do swojej klasy i poczuć się jakby siedziały na lekcji w ławce, obok swojego kolegi.


Jedna z ośmiu w Polsce

Skąd takie zmiany w ,,elektroniku”? Firma Vulcan postanowiła wybrać pilotażowo osiem szkół w kraju i przekazać im nowoczesną platformę edukacyjną. Na dwa lata. A wcześniej przeszkolić nauczycieli.

- Zdecydowaliśmy się na szkoły, które są liderami na rynku oświatowym - wyjaśnia K. Kaszuba. - Z woj. wielkopolskiego i lubuskiego wybraliśmy tylko jedną, właśnie zielonogórski ,,elektronik”. I to był strzał w dziesiątkę. Widzę tu ogromne zainteresowanie platformą wśród nauczycieli, także humanistów, bo program jest bardzo prosty. Każdy bez problemu założy też swoją stronę internetową.

- Mnie najbardziej cieszy, że będzie można tworzyć swoją teczkę, do której wrzucę napisane przez siebie programy, prace, schematy, sprawdziany i potem - np. już na studiach - będę korzystać z niej w dowolnym momencie, wracać do przerabianego w szkole materiału - zauważa Paweł, uczeń technikum elektronicznego. - A także pokazywać swoje osiągnięcia przyszłemu pracodawcy.


Już nie warto ściągać

Dyrektor ,,elektronika” Stanisław Rogulski nie kryje zadowolenia.
- Dla nas to też wyzwanie, musimy rozbudować sieć bezprzewodową - dodaje. - Powstaje dziesiąta pracownia komputerowa.

Nie tylko Andrzej Gazda i Roman Piskorz, ale i inni nauczyciele już od dziś będą mogli przekazywać uczniom wszelkie informacje. I odwrotnie także uczniowie mogą pytać ich, a także swoich rówieśników, o różne zadania.

Program znacznie zmniejszy koszty prowadzenia zajęć. Nie trzeba już kserować schematów czy map. Każdy może je obejrzeć sobie także w domu. A filmy, prezentacje? Zostaną wstawiona na stronę i wszyscy uczniowie będą mogli je zobaczyć o dowolnej porze.

Fronter wychwyci też plagiaty i wskaże źródło cytowanych fragmentów prac dyplomowych czy semestralnych. Możliwości jest mnóstwo. Bo platforma zawiera aż 90 różnych narzędzi, to od nauczycieli i uczniów będzie zależało, jak je wykorzystają.


Za pomocą Frontera mogę:
 -budować swoje e-portfolio,
 -przesyłać prace i otrzymać ich ocenę,
 -uczyć się w odpowiadającym mi tempie, gdzie i kiedy chcę,
 -być w kontakcie z kolegami i nauczycielami,
 -pracować samodzielnie oraz w zespole,
 -realizować indywidualne cele kształcenia.

Źródło: Gazeta Lubuska

Autor: Leszek Kalinowski, 0 68 324 88 74, lkalinowski@gazetalubuska.pl


Mariusz Kmiećkowiak
Ostatnio zmodyfikowany: 2009-02-04 15:24:03

Powrót
<<

  Copyright © 2001-2022 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą
TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!


Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy