Kształcimy mechatroników w nowoczesnych pracowniach projektowania i programowania układów mechatronicznych na których realizujemy m.in. sterowanie pneumatyczne, PLC, CNC.
Posiadamy pracownie mechatroniki patronowane przez firmę SECO/WARWICK oraz GEDIA. Zdecydowana większość naszych absolwentów decyduje się kontynuować naukę na wyższych uczelniach na wydziałach mechatronicznych, mechanicznych, informatycznych, elektronicznych, telekomunikacyjnych oraz innych kierunkach technicznych.
Obecność przedmiotów ogólnokształcących daje możliwość kontynuowania nauki również na uczelniach nietechnicznych.
Typowe zadania zawodowe na stanowiskach pracy obejmują:
-projektowanie i konstruowanie urządzeń i systemów mechatronicznych, -montaż i demontaż urządzeń i systemów mechatronicznych, -programowanie i użytkowanie urządzeń i systemów mechatronicznych, -diagnozowanie i naprawy urządzeń i systemów mechatronicznych.
Technicy mechatronicy mogą podejmować pracę w:
-nowoczesnych zakładach o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym, -zakładach prowadzących usługi w zakresie projektowania, serwisu, napraw urządzeń i systemów mechatronicznych, -przemyśle spożywczym, -ramach samodzielnie prowadzonej działalności gospodarczej.
W trakcie nauki uczniowie odbywają dwutygodniową praktykę zawodową.Uczniowie mogą dodatkowo skorzystać z praktyk i staży wakacyjnych.
Obecnie istnieje możliwość zdobycia w trakcie nauki, darmowych, dodatkowych kursów dających uprawnienia np. elektryczne do 1kV.
Wymagania psychofizyczne właściwe dla zawodu:
-zdolność koncentracji i podzielność uwagi, -sprawność manualna, -dobry wzrok, -dobry słuch, -koordynacja wzrokowo – ruchowa, -koordynacja słuchowo - ruchowa.
|