TARGI EDUKACYJNO – ZAWODOWE

 

Dnia 26 kwietnia 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyły się pierwsze targi edukacyjno-zawodowe organizowane przez Urząd Miasta w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”.

Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych na stanowisku wystawczym reprezentowała pani pedagog Alicja Bronicka, doradca-zawodowy Małgorzata Kasperczak – Jeziorek oraz wybrani uczniowie klasy informatycznej i mechatronicznej.

Celem inicjatywy – jak wskazuje Daria Lisiecka, Powiatowy Konsultant ds. Doradztwa Zawodowego oraz jeden ze współorganizatorów wydarzenia – było przede wszystkim budowanie samoświadomości zawodowej uczniów poprzez zapoznanie ich z aktualną ofertą edukacyjną lokalnych szkół zawodowych, policealnych oraz wyższych, a także poprzez wyposażenie ich w praktyczną wiedzę na temat świadomego i odpowiedzialnego planowania swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

                Wydarzenie zgromadziło w jednym miejscu ponad 42 wystawców, reprezentujących zarówno rynek edukacyjny jak i otoczenie społeczno-gospodarcze, w tym m.in. instytucje rynku pracy, agencje zatrudnienia, fundacje wspierające przedsiębiorczość oraz potencjalnych pracodawców, którzy czekali na młodzież nie tylko z ciekawymi ofertami pracy wakacyjnej, ale także z bogatą ofertą praktyk oraz staży.

Młodzież odwiedzająca targi mogła także skorzystać z ciekawej oferty prelekcji poświęconych zagadnieniu automotywacji, podczas których - prelegentka Paulina Borsuk z lubuskiego oddziału Izby Coachingu – zgłębiała z uczniami tajniki skutecznego działania, a także pomagała im przyjrzeć się temu w jaki sposób to, co o sobie myślimy wpływa na naszą efektywność oraz wizerunek zawodowy. Do dyspozycji młodzieży byli także doradcy zawodowi z Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego, którzy oferowali uczniom profesjonalną diagnostykę doradczą, w tym m.in. wsparcie w określeniu predyspozycji i zainteresowań zawodowych oraz pomoc w identyfikacji posiadanych zasobów.

Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – zarówno ze strony młodzieży ze szkół podstawowych jak i młodzieży uczęszczającej do liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych. Tym, co szczególnie przykuło uwagę uczniów były przede wszystkim interaktywne stanowiska wystawców, pozwalające na dokładne zapoznanie się ze specyfiką pracy w danym zawodzie lub branży, a także pokazy fryzjerskie, kosmetyczne i gastronomiczne, miła atmosfera oraz możliwość swobodnego porozmawiania z przedstawicielami poszczególnych instytucji.

W targach uczestniczyli także przedstawiciele Miasta Zielona Góra, w tym m.in. Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Pan Jarosław Skorulski, który dokonał uroczystego otwarcia targów, jak również wojewoda lubuski – Pan Władysław Dajczak, który z pozytywnym zaskoczeniem przyjął tak duże zainteresowanie tegoroczną ofertą targów.

                Kolejne targi edukacyjno-zawodowe planowane są na rok 2019.




<<

  Copyright © 2001-2024 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie ELEKTRONIKA!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy

Zapraszamy firmy do współpracy i partnerstwa z naszą szkołą




TO MIEJSCE NA WASZĄ REKLAMĘ!!!!






Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy