Dwukrotny wicemistrz Polski kierowców kartingowych

Uczeń klasy 1Tf Marcin Zając, został ogłoszony jednym z najlepszych kierowców kartingowych w swojej kategorii.

Dwa tytuły i awans do elity. Sezon 2017 Marcina Zająca. Bez wątpienia należy do grona najlepszych kierowców kartingowych swojej kategorii. Dwukrotny wicemistrz Polski serii Rok, tryumfator wielu kartingowych weekendów i lider zielonogórskiej drużyny DD Motorsport. Marcin Zając to jedna ze wschodzących postaci polskiego sportu kartingowego. Swoją kartingową przygodę rozpoczynał sześć lat temu w barwach DD Motorsport, zespołu, któremu wierny jest od początku kartingowej przygody. Najpierw w zestawie najmłodszej kategorii Rok Cup Poland, Mini Roku, później wśród juniorów, a dziś w seniorskiej rywalizacji tego najpopularniejszego cyklu kartingowego w naszym kraju. Trzy lata temu po raz pierwszy osiągnął sukces. W gronie juniorskiej kategorii Rok błysnął podczas jednej z rund i został okrzyknięty objawieniem weekendu wyścigowego. Choć do podium zabrakło niewiele, wiadomo było, że kolejny rok będzie należał do kierowcy z Bytomia Odrzańskiego. W sezonie 2016 należał do najszybszych w swojej kategorii. Po kilku latach spędzonych na dalszych pozycjach stawki wreszcie zaczął odgrywać główne role w mistrzostwach Polski i kartingowym pucharze kraju, notując znakomite wyniki. W kategorii juniorskiej pucharu Rok dwukrotnie stanął na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej, zarówno mistrzostw Polskim jak i narodowego pucharu, co było pierwszym znaczącym sukcesem zielonogórskiej drużyny w rozgrywkach. W sezonie 2017 należał już do najszybszych kierowców wśród seniorów. Najpierw zanotował drugą pozycję w Kartingowych Mistrzostwach Polski kategorii Rok GP14 ustępując tylko obrońcy tytułu, zdobywając tytuł wicemistrzowski, a później w pucharze Polski tej samej kategorii powtórzył niebywały sukces stając na drugiej pozycji w podium klasyfikacji generalnej. Zwieńczeniem niezwykle udanego sezonu Marcina był jego awans do wielkiego finału kategorii seniorskiej w Rok Cup International Final – finale światowym kierowców Rok we włoskim Lonato. Kierowca DD Motorsport po raz pierwszy wystartował w najważniejszym wyścigu sezonu, wraz z elitą kartingowców tej serii z całego świata. Debiut Marcina w ścisłym finale nie był zbyt udany, ponieważ w połowie wyścigu awaria pozbawiła go dobrej pozycji na mecie. Jednak wysoki poziom, który prezentował podczas włoskiej imprezy i klasa z jaką awansował do grona najlepszych kierowców świata robiła wrażenie. Miniony sezon był bez wątpienia najlepszym w kartingowej karierze kierowcy z Bytomia Odrzańskiego. Tytuł wicemistrza Polski, druga pozycja w pucharze Polski oraz awans do grona najlepszych kierowców świata w swojej kategorii to wyczyn, którego nie powstydziłby się żadnej z polskich kartingowców. Niezwykle utalentowany i ambitny kierowca teamu z Zielonej Góry w nowym sezonie będzie celował z pewnością w pierwszy w swojej karierze tytuł mistrzowski. Ma ogromne szanse na historyczny wynik i kolejną biało-czerwoną szarfę za podium mistrzostw Polski.
<<

  Copyright © 2001-2018 Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
ZSEIS Group - Krystian Chrystowicz, Kajetan Hryńczuk, opiekun mgr Mariusz Kmiećkowiak

Odwiedziło nas już  osób.  

                Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!   Statystyka serwera  Webmail 
Praca dla absolwenta
Drogi Absolwencie Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych!
Jeśli ukończyłeś szkołę i szukasz stałej lub wakacyjnej pracy, zapoznaj się z ofertami lokalnych pracodawców.
Kliknij i zobacz aktualne oferty pracy


Celem firmy AUDIT Doradztwo Personalne Sp. z o.o. są m. in. działania na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem dostosowania oferty edukacyjnej do aktualnych potrzeb rynku pracy. Pracownicy firmy zajmują się doradztwem zawodowym oraz wspierają absolwentów w zakresie aktywizacji zawodowej.

Seco/Warwick
13 stycznia 2016r podpisaliśmy z firmą SECO/WARWICK porozumienie o współpracy. Firma obejmie patronatem nową pracownię dydaktyczną - sterowania PLC. Otwarcie pracowni planujemy pod koniec marca.

POLAND, RUSSIA, GERMANY, FRANCE,USA, INDIA, CHINA
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej.
Grupa SECO/WARWICK to 10 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.
Z podpisaniem dokumentu o współpracy wiąże się szereg korzyści: praktyki, szkolenia dla uczniów w szkole i w siedzibie firmy - wycieczki dydaktyczne, staże i doposażenie pracowni - pracownia patronacka.
Partnerzy